Porady

Jaki ocet jabłkowy wybrać?

Ocet jabłkowy znany jest ludzkości od wieków. Lecznicze działanie octu jabłkowego doceniano w już w kulturze egipskiej, babilońskiej, chińskiej, greckiej i rzymskiej. Zachwalał go m.in. Hipokrates. Hipokrates polecał ocet jako doskonały lek, a Kleopatra aby zachować piękną i zdrową skórę kąpała się nie tylko w mleku, ale również w wodzie z octem jabłkowym. Dodawano go do napojów wojowników, aby zwiększyć ich wytrzymałość i siłę, a podczas sytych i tłustych posiłków towarzyszył jako środek na ułatwienie trawienia. W połączeniu z miodem stanowił najlepszą zaporę dla problemów zdrowotnych takich jak, kaszel, przeziębienie, czy osłabienie.

 

Ocet jabłkowy najwyższej jakości musi być niefiltrowany, żywy i z matką octu, tzn. z żywymi kulturami bakterii. Nie każdy ocet jabłkowy spełnia te warunki. Pamiętaj o tym przy wyborze octu !!!

Ocet jabłkowy BioNaturo posiada wszystkie te właściwości:

Dzięki temu możesz mieć pewność, że nasz ocet:

–  działa antywirusowo i przeciwbakteryjnie,

– wspiera proces odchudzania,

– obniża ciśnienie krwi,

– wzmacnia organizm.

Ocet jabłkowy zawiera  szereg składników mineralnych i witamin. W occie jabłkowym znajdziemy m.in.: potas, magnez, wapń, żelazo, sód, fosfor, witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7 czyli biotyna, kwas foliowy), witaminę C, kwas octowy, kwas kawowy, a także kwas chlorogenowy.

Możesz go stosować na wiele sposobów. Jednym z najbardziej nierozpowszechnionych sposobów znanych od starożytności jest spożywanie octu na czczo z rana. Oto przepis:

– jedną łyżeczke octu rozpuść w jednej szklance letniej wody

– dodaj imbiru, miodu lub kurkumy dla wzmocnienia działania zdrowotnej mieszanki octu

Sprawdź naszą promocję octu  i skorzystaj z super promocji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.